Szerző: Kovács Gergely
Nyomhagyás és gyökérkeresés
Kecskés Péter és a K.A.S. Galéria közös történetének legújabb kiállításával a művész tovább tágítja sokszínű, inter- és multimediális munkásságának kereteit. Az elmúlt évek tárlatai legtöbb esetben egy vagy két központi videó köré épültek, amelyek síkhordozójú művekkel egészültek ki.
Négy-kor Kaposváron
Talán nem túlzás elsőként a különös jelzővel illetni azt a látványt, amely a Négy-kor című kiállítás látogatóját fogadta a kaposvári Vaszary Képtár többszörösen tagolt, zegzugos kiállítóterében.
Vonalas lázadók
Négy kortárs képzőművész – Fábián Zoltán, Jancsik Károly, Kiss Zoltán és Szlabey Zoltán – új munkáinak egy részét mutatja be a Próféta Galéria aktuális időszaki kiállítása.
A műemlékvédelem nyomában
Másfél százada kezdte meg munkáját a Magyarországi Műemlékek Ideiglenes Bizottsága. Az intézményes magyar műemlékvédelem históriájára és az azt megelőző időkre is emlékezik az Évszázadok öröksége – A magyar műemlékvédelem 150 éve című kiállítás.