Több mint ötven elbeszélést tartalmaz Majoros Sándor legújabb kötete, amely a Magyar Napló Rádiusz-sorozatában jelent meg. A Rádiusz Könyvek korábbi darabjai olyan kiváló jelenkori és közelmúltbeli szerzők műveit adták közre, mint például Gion Nándor, Tőzsér Árpád és Vári Fábián László. A kilencvenes évek első felében, az akkori Jugoszláviából Magyarországra költöző Majoros hazai irodalmunk elismert tagja lett.
A válogatott és új írásokat is közreadó Rejtőzködő határok erőteljes láttató képességgel jelenít meg egyéni és közösségi sorsokat. A leginkább bácskai történeteivel híressé vált, realista és abszurd elemeket egyaránt felvonultató szerző azóta jelentős szakmai díjakban részesült. Ebben a gyűjteményben helyet kaptak a változatos témájú, egészen rövid prózák, s a komolyabb, hosszabb elbeszélések is, valamint a fikciós irodalom alkotásai, a földrajzilag változó helyszínek, melyek közé bekerült egy Írországban játszódó novella is. A szövegek fele eddig még egyetlen korábbi kötetben sem jelent meg, másik részük pedig az életmű legjavaképpen, egyfajta best of válogatásnak is tűnhet. A majd hétszáz oldalnyi könyvből az olvasó átfogó képet kaphat Majoros Sándor tevékenységéről. A kötet zárórészében Jánosi Zoltán elemző tanulmánya is szerepel.
2022. április 21.
Best of Majoros
Azt hiszem, a címnél nem lehet érdekesebben összefoglalni: Majoros Sándor gyűjteményes kötetében a szövegek fele eddig még egyetlen korábbi kötetben sem jelent meg, másik részük pedig az életmű legjavaképpen, egyfajta best of válogatásnak is tűnhet.