Ezt kívánja és kínálja az olvasónak a kiadó, amely Hazai úti célok turisztikai könyvsorozata hatodik kötetében az ország valamennyi megyéjéből legalább egy kiállítóhelyet kiválasztva, ötvenkét helyszínre kalauzol el.
A címlap rimóci népviseletbe öltözött párja a Palóc Főkötő Kiállítást fémjelzi, Hegykőn Csipkeház, Mezőtúron a Túri Fazekas Múzeum várja az utazókat, Sárospatakon A hegyaljai szőlőművelés és borászat történetével, Visegrádon a Zugfőzde Pálinkamúzeummal ismerkedhetünk meg. Orfűn látható hazánk utolsó, 2011-ig üzemelő patakmalma, a kiskőrösi Úttörténeti Múzeumban úthengert is vezethetünk, míg a Smidt Múzeum kertjében egy régi szombathelyi villamoskocsit láthatunk. Hajdúböszörmény tágas főterén a Hajdúsági Múzeum egyik fő látványossága a Böszörményi kincs, míg a jászberényi Jász Múzeumban egy honfoglaláskori süvegcsúcs és Lehel kürtje csodálható meg. A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeumban Krúdy Gyula budapesti életének színtereit, Pápán a Dunántúli Református Látványtár liturgikus eszközeit tekinthetjük meg. A kecskeméti Bozsó Gyűjtemény, Bozsó János festőművész és műgyűjtő szülővárosának ajándékozott magángyűjteménye néprajzi, bútor- és óragyűjteménye mellett egyházművészeti munkákat is bemutat.
És ezek csak kiragadott részletek!
Szellemünket gyarapító utazás
Annak, aki utazni kíván, lámpással sem lehetne hasznosabb könyveket találnia, mint a Hazai úti célok könyvsorozatának darabjai. Most megjelent a hatodik.