Elsősorban magyar szerzők meghatározó műveinek az Európai Unió tagállami nyelveire lefordított példányai, valamint külföldi szerzők Magyarországról készített alkotásai kaptak helyet a Márai szalonban kialakított könyvtár összeállításában, így
a válogatás kiemelten alkalmas a magyar kulturális és tudományos örökség külföldi megismertetésére és népszerűsítésére
– emeli ki az Országos Széchényi Könyvtár (OSZK) pénteki közleménye.
Szakirodalmi művek sorakoznak a Márai szalon egyik oldalának polcain, amelyek a magyar tudományos eredményeket mutatják be. Itt több kiemelt jelentőségű mű található a könyvtörténet, a történelem, a régészet, a numizmatika, az archeológia, a jog, a gazdaságtörténet, a fotóművészet, az egyháztörténet, a képzőművészet, a művészettörténet, a pszichológia, az építészet, a gasztronómia, a tudománytörténet, a zenetudomány és zeneművészet, a teológia, a vallás, a sport és az orvostudomány témaköréből, olyan szerzőkkel és szereplőkkel, mint Csíkszentmihályi Mihály, Rubik Ernő, Karikó Katalin és Bartók Béla.
Magyar szerzők szépirodalmi művei, a legtöbbet fordított magyar szerzők alkotásai, számos Márai Sándor-kötet, a szépirodalomhoz, az irodalomtudományhoz és a nyelvészethez kapcsolódó kiadványok alkotják a könyvtár másik felében található gyűjteményt.
A könyvtárszobában emblematikus jelentőségű díszmásolat is helyet kapott.
A Philostratus corvina Hunyadi Mátyás reneszánsz uralkodói könyvtárának, a Bibliotheca Corvinianának egyik legkiemelkedőbb darabja, amelyet nemzeti kincsként az OSZK őriz. Ennek pontos másolata a nemzeti könyvtár digitalizáló szakemberei és Schöck Gyula könyvművész elkötelezett közreműködésével jött létre. A könyvtest az eredeti kódexről készült digitális felvételek alapján, a kötés korhű technológiával és anyagokkal készült.
A közlemény kiemeli, hogy
az OSZK munkatársai által kialakított könyvgyűjtemény egyedülálló nemcsak az Európai Unióban, hanem világszinten is,
hiszen jelenleg ez a legteljesebb összeállítás, amely az Európai Unió tagországaira és annak hivatalos nyelveire tekintettel mutatja be Magyarország könyvszakmai értékeket.
Az OSZK kiemelt szakmai támogatást nyújtott a Külgazdasági és Külügyminisztériumnak, valamint a Miniszterelnökségnek a brüsszeli Magyarország Háza létrejöttéhez.