A kiállítás címét adó 100 szó és 7 dolog című sorozat az ismert és ismeretlen szavak, jelentések, asszociációk, képzetek és képek egymásra hatásával dolgozik, aminek dinamikáját, inspirációját a művész gyermekének beszédtanulása adta. A szülő –gyermekéhez hasonlóan – értelmezni próbálja a hallottakat, és igyekszik a saját valóságának rendszerébe illeszteni azokat. Fabricius Anna időről időre visszatérő, fotográfiáit kiegészítő szövegeit – jelen esetben a nehezen körülhatárolható „babanyelvet” – vizuálisan is értelmezhető definíciókba sűrítve jeleníti meg. Megrendezett fotográfiáival és tájképeit felülíró gesztusrajzaival – melyek egyszerre filozofikusak, érzékenyek és személyesek – újfajta esztétikai minőséget keres. A kiállítás anyagát kiegészítő dolgos mama és bátor papa képpár egyfajta keretet biztosít ennek a nagyfokú verbális és vizuális szabadságnak, ami a gyermekkor sajátja.
Fabricius Anna (1980, Budapest) doktori fokozatát médiaművészként 2015-ben szerezte a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen. Munkái többek között olyan hazai és külföldi kiállításokon, intézményekben és fotófesztiválokon jelentek meg, mint a budapesti Ludwig Múzeum, a Magyar Nemzeti Galéria, PHotoESPAÑA, Paris Photo, Łódź FOTOFESTIWAL vagy a Museum of Modern and Contemporary Art, Rijeka.

A kortárs magyarországi képzőművészet egyik legtöbbet utazó, rezidens programokon részt vevő, leginkább mobilis alkotója, aki 2012-ben dolgozott a bécsi MQ21-ben, 2015-ben az RU rezidenseként New Yorkban, majd 2016-os lengyelországi rezidens tartózkodása után 2018 elejét Tajvanon töltötte. 2021-ben a drezdai Ostrale Biennale magyar rezidens résztvevője volt. Fotósorozatait több hazai gyűjtemény őrzi. 2021-ben Magyar Szabvány sorozata bekerült a budapesti Ludwig Múzeum állandó gyűjteményébe. Alkotásai számos kiadványban szerepeltek, többek között a The Good Life, a BeauxArt Magazine, a Fotografisk Tidskrift 6, a ParisBerlin, az IMAGO és a VISION lapjain.

 
Művészi gyakorlatában túlnyomórészt a csoport vagy közösség fogalmát, azok felépítését, kialakulását és az egyén szerepét kutatja fotóin, videóin és szöveges munkáin keresztül. Jelenleg Budapesten él és dolgozik, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem óraadó tanára, 2021 szeptemberétől a TOBE Gallery képviseli.

Fabricius Anna képzőművész kiállítása március 2. és április 2. között tekinthető meg a TOBE Gallery-ben – 1088 Budapest, Bródy Sándor utca 36.
nyitva: szerda – péntek: 14.00–18.00; szombat: 11.00–15.00
előzetes bejelentkezéssel: info@tobegallery.hu