Életútja rövidsége ellenére is gazdagnak mondható. Kezdetben – mint az alkotók letöbbje – kereste a maga útját. Hamar rátalált a konstruktivizmusra, miként színvilága is csakhamar a fekete-fehér irányába fordult, és vált uralkodóvá. Az 1960-as és 1980-as évek között úttörőnek számított a fehér és fekete színpárra épülő minimalista koncepciójával és térértelmezésével – olvasható a tárlat leírásában. Kevés eszközzel és anyaghasználattal dolgozott ki egyszerű, letisztult és elegáns képi világot, amire szívesen tekint az ember akkor is, ha az csupán mértani testekből áll. Formái térbeli illúziót keltenek. Kétdimenziós síkok, melyeknek Kocsis bravúros módon ad mélységet. Számára a tér és a műtárgy nem adott, hanem világunkhoz hasonlóan változik, vagyis a befogadó nézőpontja alakítja azt.
A Double Negative-on látható, fény-árnyékolásra épült akrilfestmények, fekete préslapra készült művek, szitanyomatok könnyedén vonják magukra a figyelmet. De nem a fekete és fehér kontrasztjától, ami a maga idejében a minimalista művészet és színfilozófia alapja volt. Kocsis Imre látásunkra ható „varázsigéje” a már említett térbeliségben keresendő. Képeit, objektjeit ezúttal hangsúlyozottan érdemes előbb egészen közelről, azután kicsit távolabbról, majd jó messziről is megvizsgálni. Ez persze minden tárlatra igaz, ám ezúttal ez a fajta játék értelmet is nyer. Próbáljuk csak ki azokon az asszimetrikusan felállított hasábokon, amelyek a főfalnál várják a látogatót. Az O. IV. 80. (1980) című kartonból és fából készült mű jól megtöri a teret, ami így a befogadó nézőpontja szerint változik.
Képek a Molnar Ani Galéria jóvoltából.
Kocsis Imre Double Negative című kiállítása július 6-ig látható a Molnár Ani Galériában (1088 Budapest, Bródy Sándor utca 36.).