Aimee McCrory díjnyertes sorozata az alkotó saját, több mint négy évtizedes házasságát állítja középpontba, feltárva az együtt öregedés örömeit és kihívásait. Őszinte és intim pillanatokon keresztül mutatja be a házasság dinamikáját, s finom humorral és méltósággal közelíti meg az öregedés témáját.
A világjárvány idejének belső szorongásából született meg az a vizuális narratíva, amely az együtt töltött élet törékenységét és szépségét örökíti meg.
Ahogy McCrory fogalmazott: „pszeudo-dokumentarista stílusban” alkotta meg sorozatát, és bár a képek megrendezett jelenetek, mégis életszerűnek hatnak. A sorozat középpontjában a mindennapok apró, mégis jelentőségteljes pillanatai állnak. McCrory úgy alakítja át a valóságot, hogy a nézők könnyen azonosulhassanak a képekkel, és elgondolkodjanak saját párkapcsolatuk dinamikáján.

© Aimee McCrory Celestial Beings. Részlet a Hullámvasút. Jelenetek egy házasságból című sorozatból
A sorozat az öregedés témáját is érinti, amely a nyugati kultúrában sokszor háttérbe szorul vagy tabunak számít. McCrory felhívja a figyelmet az időskor szépségeire és nehézségeire, s arra is, hogy az öregedés nem feltétlenül jár együtt a jelentéktelenség vagy az elhagyatottság érzésével. A tizenhat fotó egyszerre sugároz intimitást és univerzalitást, és arra ösztönzi a nézőket, hogy szembenézzenek saját érzelmeikkel és tapasztalataikkal.

© Aimee McCrory Hot Wheels. Részlet a Hullámvasút. Jelenetek egy házasságból című sorozatból
A Jelenetek egy házasságból című sorozat filmszerűen ábrázolja a hosszú távú kapcsolatok összetettségét és azokat a kihívásokat, amelyekkel a párok szembesülnek. „Minden a pandémia csúcspontján kezdődött. Elhatalmasodott rajtam a félelem, hogy elveszíthetem a férjemet, Dont, ezért úgy döntöttem, a fényképezéshez fordulok, hogy kifejezésre juttassam az érzelmeimet, és hogy megbirkózzam az időszakot átjáró bizonytalansággal.

© Aimee McCrory Martini Hour. Részlet a Hullámvasút. Jelenetek egy házasságból című sorozatból
Ami kezdetben egyszeri kísérletnek indult, hamarosan sokkal nagyobb projektté nőtte ki magát, amelynek célja negyvenhárom évi házasságunk hétköznapi és rendkívüli pillanatainak megörökítése volt. Don eleinte vonakodott, de éreztem, rá tudom venni, hogy részt vegyen benne. Elkezdtem alaposan odafigyelni a környezetünkre, a mindennapi tevékenységeinkre, és arra, hogyan kommunikálunk egymással. Száraz, szarkasztikus, humoros pillanatok bukkantak fel, miközben titokzatos, thrillerszerű jelenetek is megjelentek. A színházi hátteremre támaszkodtam, a történetvázlatok, a beállítások, a világítás és a ruházat segítségével pedig gondosan meg tudtam tervezni minden egyes fényképet.
© Aimee McCrory The Flash. Részlet a Hullámvasút. Jelenetek egy házasságból című sorozatból
A fotók elkészítésének folyamata érzelmileg és fizikailag is összetett volt, de végül közelebb hozott minket, mint párt, egymáshoz. Nevettünk, sírtunk, veszekedtünk és szeretve éltük meg az egész élményt. Most, hogy mély levegőt veszünk és a világ elé tárjuk a művünket, mindketten érzünk egyfajta veszteséget. Ugyanakkor hálásak vagyunk a lehetőségért, hogy valami értelmeset és mélyrehatót hozhattunk létre együtt. Összességében a projektünk rendkívüli utazás volt, amely lehetővé tette számunkra, hogy egyénként és párként is fejlődjünk.” (Aimee McCrory)
© Aimee McCrory You Never Listen. Részlet a Hullámvasút. Jelenetek egy házasságból című sorozatból
Kurátor: Baki László
Aimee McCrory Hullámvasút. Jelenetek egy házasságból május 18-ig látható a PaperLab Galériában (Mai Manó Ház félemelete, 1065 Budapest, Nagymező utca 20.) – keddtől vasárnapig 12 és 19 óra között, hétfőn és ünnepnapokon zárva.