Sok éve tartó munka és fizikai igénybevétel nyomot hagy a testen: a repetitív mozdulatok és az automatizálódott testtartások bekúsznak az intim civil pillanatokba is. A különböző forrásokból származó képek és kollázsok – saját fotók, családi archív képek, tankönyvi illusztrációs fotók – többrétegűen, érzékeny iróniával mutatnak rá a személyes és a társadalmi szerepek közötti áthallásokra.

© Eleonora Agostini Cím nélkül, 2021
 

A pincérnő alakja a kiszolgálás és az anyaszerep közötti kulturális párhuzam metaforájaként is értelmezhető. Az étterem, mintegy színpadként értelmezve, teret ad a gondolkodásra a szociális interakciók különböző rétegeiről, illetve a valós és a megrendezett közötti képlékeny határról is.

© Eleonora Agostini Konyha, 2023
 
 
A PaperLab Galéria kiállítása, melynek kurátora Kereszty Anna, a 2022-ben a Witty Books kiadásában megjelent fotókönyv köré épül, olyan képeket is bemutatva, amelyek nem szerepeltek a kiadványban, mégis kulcsszerepet játszanak a projekt felépítésében. Az installáció a művész stúdiójának falát idézi, betekintést nyújtva a szerkesztés folyamatába.
 
© Eleonora Agostini Cím nélkül, 2024 
 
 
Eleonora Agostini 1991-ben született Olaszországban. Londonban diplomázott a Royal College of Art fotográfia szakán. Munkái olyan nemzetközi intézményekben szerepeltek, mint a FOAM Amsterdam, a Velencei Biennálé, a South London Gallery és a MAR Ravenna. Részt vett a Fotografia Europea és a Circulation(s) kiállításokon, valamint a Futures Photography 2021 programjában. A Study on Waitressing a FOAM Talent 2024 válogatásában is szerepelt, a hozzá kapcsolódó könyv pedig a LensCulture 2024-es legjobb fotókönyvei közé került.

 

Képek: Mai Manó sajtófotók.


Eleonora Agostini Tanulmány a pincérkedésről című tárlata augusztus 31-ig tekinthető meg a PaperLab Galériában, a Mai Manó Ház félemeletén (1065 Budapest, Nagymező utca 20.).