Az időszaki kiállítás a bolygónk élő zenei hagyományait hozza el a Föld legkülönbözőbb pontjairól. Ahogy Batta András zenetudós, a Zene Háza ügyvezető igazgatója fogalmaz: A zenei és kulturális különbözőségeink, közös gyökereink ünneplése ez a kiállítás, amely reményeink szerint hasonlóan népszerű, élmény teli lesz, mint a korábbi Nekünk írták a dalt! meg a Dívák és Ikonok. Alapanyagát Garry Bassin amerikai filmrendező és Tomoko Yamaguchi japán színész-producer-író zenés dokumentumfilmjei adják. Garry Bassin dokumentumfilm-sorozatának, a The Listen Project-nek a megvalósításában Csoboth Attila operatőr és Rákossy Péter fotós is közreműködött.
Távol-keleti pillanat a kiállításon
A művészek éveken át több mint harminc országban, több mint száz előadóval forgatták a filmeket, melyek egyedi látásmóddal mutatják be a Földet, és annak zenei kultúráját. Ritkán látható, intim közelségben hallható tradicionális muzsikálás és zenei hagyományok mutatják meg, hogy az emberek, éljenek bárhol a világon, az életüket meghatározó eseményeket, érzelmeiket a zene segítségével fejezik ki.
A LISTEN. – Zenei utazás a világ körül izgalmas kísérlet a film kiállítássá alakítására. A vetített képek mellett az atmoszférateremtésben nagy hangsúlyt kapnak az audiovizuális, tárgyi és térszervezési eszközök, installációk is.
A tematikus termekben fölfedezhető lesz a természet és az ember kapcsolatának harmóniája, a létezés transzcendens dimenziói. Többek között Sebestyén Márta, Lajkó Félix, a Parno Graszt, Roby Lakatos, Lakatos Miklós, a Garifuna Collective, Carminho, Ivan Duran, Marjan Vahdat, Boban és Marko Marković is szerepel a kiállítás alkotásaiban. A kiállítást a Zene Háza szakmai stábja jegyzi a Báger András vezette BAHCS Architects építészeti tervei alapján, az installációkat Bodóczky Antal tervezte.
Nyitókép: Távoli világ üzenete a zenei kiállításon
Fotók: Magyar Zene Háza