Miként találkoznak az előadó-művészetek a digitális innovációval? – erről szól a Közép- Európa Táncszínház Budapest Dance Hack elnevezésű, a művészet és technológia iránt érdeklődőknek közös fölfedezést kínáló programja november 11. és 15. között.
Táncosok, multidiszciplináris művészek és technológusok új ötleteken keresztül formálják meg az előadások jövőjét. A Budapest Dance Hack (BPDH) transzdiszciplináris koncepciója olyan platformot biztosít, ahol a résztvevők közösen, az improvizáció erejére támaszkodva alkotnak, ahelyett, hogy előre kidolgozott projekten dolgoznának. A technológia témája rugalmasan formálódik, így izgalmas és kiszámíthatatlan lehetőségek nyílnak meg mindannyiuk számára.
Különleges rekvizítumokkal kísérleteznek a művészek
A
Közép-Európa Táncszínház, a finnországi
TaikaBox és a romániai
Developing Art partnerségében az eseménysorozat az Európai Unió és az Oulu Kulturális Alapítvány társfinanszírozásával, az Oulu2026 program részeként valósul meg. A széria első állomása a finnországi Ouluban volt, a budapesti esemény után pedig Romániában zárul. A BPDH24 program keretében a résztvevők harminc-negyvenöt perces improvizatív előadást hoznak létre, amelyet élő zene és vizuális effektek kísérnek. A nagyközönség számára a bemutató november 15-én este lesz a Budapest VII. kerületében, a Bethlen Téri Színházban, a
Sissi Őszi Tánchét nulladik napján. A program lehetőséget nyújt arra, hogy a közönség ne csupán szemlélője legyen a látványos performanszoknak, hanem a művészekkel beszélgetve képet kapjon a színpadi technológiákról. Az előadás élő közvetítése elérhető lesz a Közép-Európa Táncszínház Instagram-fiókján.
Nyitókép: Táncpróbán
Fotó: Közép-Európa Táncszínház