Ha a nárcisztikus szó mellé illusztrációt keresnénk az értelmező kéziszótárban, bátran mellé tehetnénk Signe, a Rosszul vagyok magamtól című film főhősnőjének portréját. Signe egy kávézóban dolgozik, de többre vágyik. Sokkal többre. Ugyan kapcsolatban él a barátjával, Thomas-szal, de amint megismerjük őket, már rögtön nem igazán értjük, hogy ők ketten miért vannak együtt. Szeretetnek, szerelemnek nyomát sem látjuk, maximum a kissé gonosz humoruk az, amit élvezhetnek egymásban, meg persze azt, hogy mindkettejüknek hasonló ambíciói vannak: híressé válni, lehetőleg mielőbb. Ebben a „versenyben” (ők maguk tényleg egyfajta versengésként élik meg a dolgot) a film elején még egyértelműen Thomas áll jobban. A közelgő kiállítása iránt mutatkozik némi sajtóérdeklődés, sőt elmondhatja, hogy bizonyos körökben már ismertnek számít. Vele szemben Signe inkább csak ácsingózik a figyelemre, kisebbeket és nagyobbakat füllent/hazudik érte, de ezek az apró figyelemadagok nem tudják kielégíteni az igényeit. Miután a kávézójába beesik egy kutya által súlyosan megharapott nő, és Signe segít elállítani a vérzését, az eset és a „hőstett” hirtelen meghozza neki a figyelmet, amire olyannyira vágyott. Ezzel a sztorival már nemcsak a barátait, hanem az idegeneket is le tudja nyűgözni, és ő mindent megtesz azért, hogy a bátorságáért dicsérjék. Azonban minden csoda három napig tart: ugyanazzal a tettel nem lehet hónapokon át dicsfényben úszni, ezért új dolgot kell kitalálnia. Egy díler segítségével betiltott orosz gyógyszert szerez be, amit aztán nagy adagban fogyasztva elképesztően durva bőrbetegséget idéz elő a teljes arcán és szinte az egész testén. Signe az ismeretlen és überdurva bőrbetegség dicsőségével végre célt ér: komoly médiafigyelmet kap, és valósággal lubickol az emberek sajnálatában.
Kicsinyes, borzalmas, önző emberek a Rosszul vagyok magamtól főhősei, és bár Signe az, aki a legtovább merészkedik, egészen röhejes a jelenet, amikor a barátja, Thomas irigyli tőle a sajtófigyelmet, miután odahaza egy magazin fotózza barátnőjét a bőrbetegsége miatt. Az pedig már a társadalmunk görbe tükre, amikor a tényleg iszonyatosan eltorzuló Signét egy divatmagazin egy menő fotóanyaggal úgy kívánja bemutatni, mintha ezzel együtt is lehetne még szép, egyfajta példakép.
Ez a film egyértelműen nem való mindenkinek. Túlságosan kényelmetlen nézni, és egyetlen olyan szereplője sincs, akiért aggódnánk vagy akivel szimpatizálnánk. Ez azonban soha nem is volt célja. A rendezőt nem zavarja, ha nem szeretjük a szereplőit, sőt inkább arra játszik, hogy rácsodálkozzunk, elborzadjunk azon, mi mindenre képesek szereplői a figyelemért. Ehhez persze kiváló színészekre is szükség volt. A Signe-t alakító Kristine Kujath Thorp generációja egyik legjobb színésznője, aki a szerep kedvéért mer visszataszító, undorító, kicsinyes és ostoba is lenni. A színészi hiúság nyomát sem láthatjuk az alakításában. Az pedig ezek után nem is csoda, hogy Kristoffer Borgli következő filmje már Hollywoodban készült, és idén szeptemberben óriási sikerrel mutatták be a filmfesztiválokon.
A Rosszul vagyok magamtól az HBO Max kínálatában látható.