Nem túl gyakori, hogy Pintér Béla társulatán kívül más színház is Pintér-bemutatóra vállalkozik. A Jászai Mari Színházban 2019-ben volt a Szutyok című előadás premierje. A darab 2010-ben született, akkor még friss problémákat tárgyalt, de mára sem vált avíttá. A történet egy előítéletes, zárt falusi közösségben játszódik. Ottani értelmiségének számít Attila, a biopék és felesége Irén, a szociális munkás. Ők ketten mindent kézben tartanak, a falu az „ő népük”. Nem nehéz kiemelkedniük, mégis büszkék. Egyetlen bánatuk, hogy nem lehet saját gyerekük, így az örökbefogadás mellett döntenek. Csakhogy egy szinte felnőtt lányt, Rózsit és barátnőjét hozzák haza. Rózsi csúnya, védjegye a fekete fogsora, az ő beceneve a Szutyok. Barátnője a szép és rafinált cigánylány, Anita. A falu mindkettejüket kiveti magából. Egyébként sem tudtak megfelelően szocializálódni az intézetben. Pintér Béla provokatívan minden negatív előítéletet megmutat Anita karakterében: a lány mézes-mázosan hízeleg, lop, és Attilát is elcsábítja. Rózsi a feleséghez, Irénhez vonzódik, elvakultan rendpárti, és minden helyzetben kimondja az igazságot, de csak durva, egysíkú véleményét védi. A darab a színjátszócsoportok és amatőr színjátszófesztiválok önmagát túl komolyan vevő világát is megmosolyogja. Ez a közeg leginkább Regős János, a kiöregedett, egykor sokra tartott színházi személyiség alakján keresztül látható.

A darabban több felfedezésre vagy újrafelfedezésre váró színésszel találkozhatunk. Szerepel például Crespo Rodrigo (a színház igazgatója) és Széles Tamás. Hangjuk jól ismert, hiszen a legtöbbet foglalkoztatott szinkronszínészek közé tartoznak. Danis Lídia alakítja Anitát, akire szintén a képernyőről emlékezhetünk: az Aranyélet sorozat rendőrkapitányát játszotta. A színházlátogatók a Stúdió K Macbethjében láthatták. Az ellenszenves Rózsit a Kaposváron végzett Szakács Hajnalka játssza. Bevallása szerint az „antinő” megformálása nem riasztotta vissza, sőt, saját háttere is segítette az intézeti lány megformálásában, ugyanis édesapja állami gondozottként nevelkedett.

A darab rendezője Guelmino Sándor. A művész tagja volt az Örkény és a Pesti Magyar Színháznak. Jelenleg szabadúszó, több vidéki együttest is rendez. A tragikomédiában a két ellentétes műfaj egymásnak feszülését keresi. Egy helyütt úgy fogalmazott, a Szutyok olyan, mintha a South Parkot Csehovval vegyítenék.