Megszoktad az előző alkalomról, hogy két dátum van, az első a dokumentum érvényessége, a hátulsó a jogsi érvényessége. Zárójelben írom: Angolából érkezett az informátor, aki erre felhívta a figyelmemet Rómában, s amikor nézegettem, a hátsó dátum már fél éve lejárt. Nem volt érvényes a jogsim fél éven át, plusz még akárhány hónapig, míg haza nem jutottam, hogy elinduljon a procedúra.
Az olasz rendőr nem kérte, mert nem szokta kérni, csak ha balesetet okozol.
De ez már a múlt, letelt akárhány év, nem büntethető. Közben az USA-ban is vezettem, ott sem kérték a jogsit, mert nem okoztam balesetet.
Amerikában sem kérték a jogsit, mert nem okoztam balesetet (képek a Pixabay-ről)
Ezt a kérdés a Magas Hatóság megoldotta, erről az újságból értesültél annak idején. Most már tudod, hogy a két dátum csak volt. Most már nincs két dátum. Alleluja.
Az első oldalon mostanság ott van a négyjegyű évszám, az arabs számokkal jelzett hónapszám és az arabs számokkal jelzett tárgynap. Amely elvileg a szülinapod a tárgyévben. Vedd elő és nézd meg alaposan, úgyhogy kapjon világítást és lássad: kisbetűs a szám, ezért nálam tízessel fiatalabb matek-fizikás barátom beteszi a fénymásolóba és kétszáz százalékra másolja, hogy látható legyen.
A másik oldalon ott van arabs számokkal a nap, majd arabs számokkal a hónap, majd arabs számokkal az év, de csak két évszám. Nem négy. Az évek négy számjegyűek. Itt a másik oldalon nem. Találd ki. Merthogy az első oldalon négy számjegyű és elöl van. A másik oldalon két számjegyű és hátul van.
Egyszerű, mint a pofon. Mármint aki informatikus létére ezt a rendszert kitalálta és az a főnök, aki ezt aláírta,
jóváhagyta, de nem tudatta veled. Ezért, ha kézbe kapod postán, nézd meg, írd fel, másold ki, nagyíts és rögzítsed, ne várd meg, míg a rendőr erről felhomályosít. Legjobb, ha minden évben, a naptár elején rögzíted: ilyen és ilyen dokumentumok érvényessége ilyen és ilyen év. Idén még nem, de hónap nap, ekkor meg ekkor esedékes a hosszabbítás.
Tehát az első oldalon négyjegyű az évszám és elöl van. A hátulsó oldalon kétjegyű és hátul van. A nap egyszer hátul van, másodszor elöl, nehogy meg tudd jegyezni. A hónapot pedig nem lehet ám netalántán betűkkel is kiírni, nehogy észrevedd, hogy miről is van szó. Mert nincs erre hely.
A balesetek többségét nem a hetven év fölöttiek okozzák
Szóval szidják a hetven év fölöttieket, mert ők baleseteket okoznak. Nem mondják el, hogy a balesetek többségét nem a hetven év fölöttiek okozzák. Már azért sem lehetséges, mert kevesebb a hetven év fölötti jogsival bíró személy, mint hetven alatt, de statisztikailag sem:
érdekelne egy statisztika, hogy országos, kontinentális és világméretben a balesetek hány százalékát okozzák a hetven fölöttiek
és mekkora a húszas, a harmincas, a negyvenes stb. éveiben lévő sofőrök által okozott balesetek aránya.
Szerintem a hetven év fölöttiek, mint magam is, jól jönnénk ki.
Ezzel még nincs vége a dolognak.
Kitalálod, hogy lejáróban a jogsid.
Elmégy az orvoshoz.
Nem mondják meg, hogy még egy évig érvényes.
Nem mondják meg, hogyha megkaptad a szekundenschlaffal kapcsolatos teszt pozitív kiértékelését, azaz (lévén nyugdíjas, kedvezményesen) kifizetheted (készpénzben) az ezerhétszáz forintot az orvosi vizsgálatért (amiért számlát kapsz), akkor nem kell időpontot kérj vagy spontán elmenj a Kormányablakba és megtudd, hogy mi a NAGY HELYZET (hogy még egy évig érvényes a jogsid, hogy ha ügyfélkapun intézed, nem kell kifizetned a másik ezerötszáz forintot). Az ügyfélkapun van vagy száz információ, amiből nekem egy a hasznos és még az orvosi receptet sohasem találtam meg (csak ha az orvos elküldte e-mailben és közölte, hogy a jelszó a születési év, hó, nap).
Megvigasztaltak. Az „y” meg a „z” generáció ezt már fújja.
Neked, hetven fölött meg annyi, nem tuggyák, nem mongyák, nem kell, hogy megtudd, csak akkor, amikor már késő.