Ha valaki lemaradt az első részről, itt pótolhatja:
Érdemes műtárgyakba fektetni? Hogyan kell elkezdeni? Vannak-e trendek? Megtérülő befektetés vagy szenvedély? Bánki Ákos, az Országút képzőművészeti rovatának vezetője beszélget meghívott vendégeivel a műgyűjtésről: Rieder Gábor művészettörténésszel és Szluka Balázs műbaráttal.
Ha valaki lemaradt az első részről, itt pótolhatja:
Ritka, hogy valamely klasszikus nagymester epigonja idővel szintén nagymesterré váljon. Pedig pontosan ez történt idősebb Pieter Brueghellel, aki pályafutását tipikus Bosch-epigonként kezdte, ám később olyan sajátos stílust teremtett, amely azonos értékű példaképével. Brueghel azon képei közül válogattam, melyeknek „üzenetét” 2020 után érthettük meg.
Legtöbbünknek automatikus gesztus a vízcsap megnyitásának mozdulata a mindennapokban. Vizet engedünk az iváshoz, a tisztálkodáshoz, a főzéshez, öntözéshez, az életterünk tisztításához. De mi történik akkor, ha hirtelen megszűnik a hozzáférésünk az evidensnek tűnő csapvízhez, a tiszta és teljes élet nélkülözhetetlen eszközéhez?
Bálványállítás címmel nyílt El Kazovszkij-kiállítás a Godot Galériában olyan műgyűjtemények anyagából, amelyeknek tulajdonosai többnyire személyes, baráti viszonyban voltak a művésszel.