2020. augusztus 21-én két erdélyi bemutató, Patatcsich Károly D-dúr szimfóniája (1822), valamint Buchner Antal Szent Erzsébet-miséje (1932) hangzott el. A kétszázéves zenekari mű és közel kilencven éves mise megdöbbentően frissnek bizonyult, a kolozsvári közönség lelkesen fogadta. A koncertre az Egyházzene Kolozsvár Egyesület szervezésében, a Klausen Music nyári koncertsorozat illetve a 11. Kolozsvári Magyar Napok keretében került sor a Szent Cecília Ének- Zenekar előadásában. A zenekart és a kórust a magyar zenei örökség felkutatása és népszerűsítése mellett elkötelezett karmester, Potyó István vezényelte.
/Indulókép: A Szent Cecília zenekar Potyó István vezényletével Patacsich Károly szimfóniáját adja elő Fotó: Bodó Márta/
Jó–rossz vagy könnyű–nehéz
Alázattal keresi dirigensként a darabok igazságát, de saját előadói lelkülete is megjelenik minden felhangzó zeneműben. Dobszay Péter Székesfehérvár és Szeged között ingázva igyekszik családjára is időt szakítva társulatokat és repertoárt építeni.
Lehetek én akár krumplihámozó
Az iskolai ünnepségek nem tartoznak a diákok kedvenc programjai közé. Azonban az egykori és újabban megint (budai) ciszterci gimnázium barokk dísztermében 1971-ben sok százan örültünk együtt három egymást követő pénteken a nem kötelező programnak.
Turandot – így vagy úgy?
Talányos Turandot. Nemcsak a rideg kínai hercegnő története, nemcsak a rejtvényeire adható válaszok, hanem az opera vége is rejtélyes. Puccini utolsó alkotása ugyanis befejezetlen maradt, egyes föltételezések szerint a dalművek mestere sem találta a megoldást.