Rezi Kató Gábor, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgató-helyettese elmondta: az intézmény a fejlesztést végrehajtó konzorcium vezetője, tagjai a verőcei önkormányzat és az Iparművészeti Múzeum, amelynek nagytétényi területén a beruházás egy része zajlik, valamint a Várkapitányság Nonprofit Zrt. Hozzátette: Nagytétény és Verőce közös szereplésének az az oka, hogy a pályázat alapfeltétele egy hálózat létrehozása volt. A tervek megvalósítására harminchat hónap van, de Rezi Kató Gábor szerint: a tervek elkészültek, a pénz rendelkezésre áll.

Váradi Linda, a Campona-projekt építészeti tervezője a Campona Victrix – Győzedelmes Campona elnevezésű projektről elmondta: kevesen tudják, hogy a híres Campona bevásárlóközpont neve nem egy jól hangzó fantázianév, hanem a római Pannónia határvonalán elhelyezkedő egyik segédcsapat-táborát és települését nevezték így. A fejlesztés három ütemben valósul meg. Jelenleg már az első zajlik, a fő cél: a látogatóközpont, egy szabadtéri kiállítás és a kőtár létrehozása. A projektre 355 millió forintot lehet elkölteni.

Nagytétényben, a Magyar Nemzeti Múzeumhoz tartozó régészeti park területén, a római kori Camponát bemutató kiállítás, vetítés, valamint múzeumpedagógiai rész kapna helyet. Váradi Linda arról is szólt, hogy a parkban táborokat, látvány- és tanásatásokat terveznek – olyan programokat, amelyek a környéken lakók számára kikapcsolódást jelenthetnek.

A projekt keretében a római limes másik pontján, a négyezer fős Verőcén is készül egy látogatóközpont. Grauszmann György, a település polgármestere szerint a falu határában található torony és hídfőállás a római katonai építészet és határvédelmi stratégia több mint négyszáz éven át működő, jelentős emléke. A pályázaton 219 millió forint támogatást kaptak, amelyet a hídfőállás fejlesztésére és egy látogatóközpont létrehozására használnak fel. Terveik szerint interaktívan mutatnák be a késő római határvédelmet, a római kori hajózást és vízhasználatot. A látogatóközpont mellett egy római kori játszótér is épülni fog két és fél éven belül.