Bereményi Géza életének számos mozzanata köszön vissza dalszövegeiben és filmjeiben. A Kossuth-díjas író régóta várt, a Magvető gondozásában megjelent Magyar Copperfield című önéletrajzi regénye az eddigiektől eltérő látószögből mutatja be gyermek- és ifjúkorának emlékeit.
A II. világháború után a Teleki téren nőtt fel Vetró Gézuka – így anyakönyvezték az írót, aki csak később, anyai nagyapja tiszteletére vette fel a Bereményi nevet. A vallomásos, önéletrajzi regény sorra veszi az író életének további meghatározó eseményeit, alakjait és találkozásait, ugyanakkor a kötet a közelmúlt művészi igényességű és képszerű krónikája is.
Bereményi Géza a könyvbemutatón elmondta, hogy a történelminek is olvasható regény négy év alatt született meg. A Copperfield név és a magyar jelző csak az alkotás későbbi szakaszában kapcsolódott össze: az író ezzel vont párhuzamot Dickens és saját karaktere között. „Copperfield Dávid az én alakmásom, gonosz édesapa, naiv édesanya, csodás megszabadulás, ő maga elszakad, elmegy és azóta szabad. Én tizenhat éves korom óta szabad vagyok, és azt is mondhatnám, hogy részeg vagyok a szabadságtól. Szóval tulajdonképpen egy boldog embert látnak itt, aki ugyanakkor tudja, hogy tévedésből boldog."
Bereményi Géza új könyvéből egy részletet itt olvashat el.