A láthatatlan ember H. G. Wells talán legtöbbször feldolgozott regénye. A zseniális tudós, Griffin hosszas, titkos kísérletezés után képes láthatatlanná változni, de a visszaalakulás már nem sikerül. Új helyzetéből fakadó lehetőségei és az önmagán folytatott kísérletezés egyre erőszakosabbá, gátlástalanabbá teszi, ámokfutásba kezd, végül csapdába csalják, és megölik.
A februárban bemutatott A láthatatlan ember című amerikai film Adrian Griffin (Oliver Jackson-Cohen) kegyetlen, narcisztikus személyiségét emeli ki: találmányát élettársa, Cecilia Kass (Elisabeth Moss) ellen fordítja. A regény e legújabb feldolgozását az teszi érdekessé, hogy nem a tudós áll a középpontban, hanem párja, aki az életéért küzd, miközben a férfi sorra megöli azokat, akiket a nő szeret.
Elisabeth Moss – akit A szolgálólány meséje című sorozatból ismertünk meg – ezúttal nem a megnyomorító rendszerrel száll harcba, hanem egy sikeres, okos és rafinált házi zsarnokkal, akinek durvaságáról csak kevesen tudnak.
A film e két ember kapcsolatának utolsó pillanatával, Cecilia Kass menekülésével kezdődik: éjjel kilopódzik párja mellől, és egy barátjánál (Aldis Hodge) húzza meg magát. Hamarosan megjelenik Griffin ügyvédje a hírrel: a tudós öngyilkos lett, és végrendeletében ötmillió fontot hagyott Ceciliára. Csakhogy a nő úgy érzi, a férfi nem halt meg, valamiképpen, láthatatlanul ott van a közelében, és az őrületbe akarja kergetni.
A Universal Filmstúdió pszichothrillere szerény 7 millió dollárból készült, mégis jelentős közönségsikert hozott, a pénztáraknál kiválóan teljesített, a kritikusok is sokra értékelték. Nem véletlenül. A filmtörténeti idézetekkel dúsított, feszes dramaturgiájú produkcióban – a remek színészi játék mellett – főképp az operatőri munka figyelemre méltó. Stefan Duscio kamerája a környezet apró változásainak hangsúlyozásával teszi láthatóvá a láthatatlant: a könyörtelen, bosszúálló tudós jelenlétét. A képsorokon Elisabeth Moss rettegő, eltorzuló arca és csupasz bőre éles ellentéte a sivár, élettelen kórházi tereknek és a Griffin-villa börtönszerű falainak.