Peter Stone: Sugar (Van, aki forrón szereti), október 7–11., Kaposvári Csiky Gergely Színház
Kockázatos feladatra vállalkozott a Kaposvári Csiky Gergely Színház. A Van, aki forrón szereti című film színpadi változatát 2019. december 20-án mutatták be. Az 1959-es mozit minden idők egyik legjobb vígjátékának tartják. Billy Wilder rendezte, és Hollywood legnagyobbjai játszották a főszerepeket: Marylin Monroe, Tony Curtis és Jack Lemmon. A történet egyszerű. Joe és Jerry, a két chicagói dzsessz-zenész egy maffia-leszámolás szemtanúi lesznek, ezért menekülniük kell. Egy női zenekar Floridába indul, az urak kapnak az alkalmon, és női ruhába öltözve, immár Josephine-ként és Daphne-ként csatlakoznak hozzájuk. Közben az együttes énekesnőjébe, Sugarba mindketten beleszeretnek. Joe olajmágnásnak adja ki magát, hogy Sugart meghódítsa, Daphne-nak, azaz Jerrynek pedig egy öreg milliomos kezd udvarolni. Az elmúlt hatvan évben sokat változott a vígjátékokkal szembeni nézői elvárás, így kérdés, hogy színpadra lehet-e úgy állítani a filmet, hogy ne ódivatú bohózatnak, hanem mai, pörgős vígjátéknak hasson.
Az előadást a könnyedebb műfajokban is jártas Verebes István rendezte. A főbb szerepekben a Kaposvári Egyetemen végzett fiatal színészeket láthatjuk. Mikecz Estilla alakítja Sugart: a karakteres arcú, vörös hajú színésznő énektudását is megcsillogtathatja, ugyanis sok örökzöld szám hangzik el a darabban. Jerryt Benedek Dániel, Joet Rák Zoltán játssza. A fiatal színészgeneráció képviselői mellett Koltai Róbert is megjelenik az ügyefogyott, szerelmes pénzember szerepében. Voith Ági a lányzenekar vezetőjét alakítja. Verebes és Koltai nagy visszatérő: Kaposváron ők is részesei voltak az Ascher-Zsámbéki-Babarczy nevével jelzett aranykornak. A rendező így gondol a Csiky Gergely Színházban tanultakra: „Tőlük lehetett megtudni azt, hogy mi a ritmus, hogy nincsenek ellazsált pillanatok, hanem mindennek kell, hogy legyen értelme, indoka. A célom az, mint minden rendezésnél, hogy a befizetett jegyárakat ne sajnálja a néző. Amikor kimegy a színházból, azt érezze, hogy érdemes volt eltöltenie azt a két és fél órát.”
A néző nem fog csalódni, mert minőségi szórakozással ajándékoz meg a Van, aki forrón szereti. Visszarepít a 20-as évek végére: szesztilalom, gengszterek, füstös bárok – miközben szól a gondűző dzsessz…