Az Országalma (magyar filmszatíra, rendezte: Pálos György és Czabán György) fiktív jelenében hazánk alkotmányos monarchia, az uralkodó a zenekedvelő Mátyás király. A szatirikus történet nagy része Csenyétén és Szanticskán játszódik, ahol a Bábolnai TV két munkatársa Csulánót, a híres roma lókupecet keresi, de helyette Mátyás király nyomaira bukkan. A „film a filmben” dramaturgia következtében a csenyétei, majd a budapesti és végül a horányi jelenetek összeolvadnak a jól ismert mesék és a fiktív jelen epizódjaival. Az Országalma kulcskérdése az, hogy feltárhatja-e a legfelsőbb személy (esetünkben Mátyás király) titkát két vidéki tévés? Bár nem kapunk egyértelmű választ e kérdésre, a filmes szakma belső kétségeit (például a vizuális forradalom dilemmáit) alaposan megismerjük, s végül Mátyás király minden bonyodalmat megold.

Wagner és Haydn nagypénteken
Keller András vezényletével Wagner és Haydn zenetörténeti jelentőségű művei hangzanak föl nagypénteken a Zeneakadémián a Concerto Budapest előadásában. A hangverseny Wagner utolsó operájának, a Parsifalnak két kiemelkedő zenekari részletével kezdődik.

Hét hangra hangolva
Nagycsütörtöki virrasztókoncertre várják a közönséget, elmélyülésre, elcsendesülésre, bizánci és nyugati énekeket felvonultató, rendhagyó estre. Bubnó Lőrinccel egyediségről, apákról és fiúkról, s arról is beszélgettünk, miért változott nevük StEFREM-re.

Tajvani turné
Tizenkét estén át Tajpejben és Tajvan déli városában, Kaohsziungban vendégszerepelt nagy sikerrel a Magyar Állami Operaház és Nemzeti Balett Puccini operájának, a Pillangókisasszonynak és Csajkovszkij A hattyúk tava című balettjének előadásával.